лизгачки прозорец

Краток опис:

Frame Profiles 1. 6063-T5 thermal break aluminum extrusion, thickness 2.0mm for doors and 1.4mm for windows2. 6063-T5 non-thermal break aluminum extrusion, thickness 2.0mm for doors and 1.4mm for windows3.Aluminum clad wood Glazing 1. Double glass:5+12A+5;5+12A+5;6+12A+6;5+19A+5. Tint, argon gas, Low-E and built-in blinds are available2. Single glass: 4;5;6;8;123. Laminated glass: 3+0.38pvb+3;5+0.76pvb+5  Hardware 1.German brand: SIEGENIA, G-U, ROTO2.Australian brand: DORIC3.Chin...


 • ФОБ Цена: САД $ 50 - 150 по квадратен метар
 • Мин.нарачката Количина: 5 квадратен метар
 • Набавка Способност: 5000 квадратен метар месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Western Union, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  Профили рамка

  1. 6063-T5 топлинска пауза алуминиум истиснување, дебелина 2.0mm за врати и прозорци за 1.4mm 2. 6063-T5 не-термичка пауза алуминиум истиснување, дебелина 2.0mm за врати и прозорци за 1.4mm 3.Aluminum облечени дрво

  застаклување

  1. Двоен стакло: 5 + 5 + 12A, 12A + 5 + 5; 6 + 12A + 6; 5 + 19A + 5. Боја, аргон гас, ниско-Е и вграден во ролетни се достапни 2. Single стакло: 4, 5, 6, 8, 12 3. Повеќеслојно стакло: 3 + 0.38pvb + 3; 5 + 0.76pvb + 5 

  хардвер

  1.German бренд: SIEGENIA, GU, ROTO 2.Australian бренд: Дорски 3.Chinese бренд: KINLONG, HOPO

  лета екран

  Екран безбедност 1.Stainless челик 2.Retractable pleated екран екран 3.Normal фиберглас

  завршна површина

  1.Powder слој 2.Anodized 3.Electrophoresis 4.Wood зрно5.Fluorine јаглерод слој

  инсталација материјали

  Алуминиумски агли, дрво открива, под прагови и под глави се достапни
  сертификати AS2047, AS / NZS2208, AS1288, ISO9001, TUV, SGS

  лизгачки прозорецза заклучување

  Исклучителен изглед и  безбедност дизајн

  На еден прст допир дизајн на лизгачки механизам прозорецот за заклучување, лесно да работат и да се обезбеди безбедност

  1)  Лизгачки Track

  Висока носечки и непречено Лизгачки

  Поддршка прозорецот тешки појас додека се лизга без проблеми, плачете дизајн дупка држи надвор дождовница

  2)  Подлога за безбедност

  Посебен дизајн за безбедност

  А мал, но суштински дел за да се обезбеди појас не може да се отстрани и да дејствува како заштита при лизгачки прозорци

  3)  двојно стакло

  Светли очи пристап до надворешниот свет

  AS / NZS 2208 двокреветни стандардни калено стакло, енергетски ефикасни и висока пропустливост

  4)  C orner J oint

  Фокусирајќи се на детали, нема вода или воздух истекување

  САД бренд стакло фасадни и германскиот бренд собранието лепило постигне одлични перформанси на кохезијата, издржливост, топлина и студ отпор и времето доказ

  01 02 03 04 05 06

  20170619171933

  20170619164141

  20170619171916

  20170619164229

  20170619164242

  20170619164321

  20170619164331 пакување превозот

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  WhatsApp Online Chat !